Saturday, 24 January 2009

Złotówka


Źródło : www.owg.pl

Globalne delewarowanie ma się dobrze. W perspektywie kilku lat, gospodarki rozwijające się, w tym polska, najgorzej odczują światową recesję. Efektami będą : wysokie bezrobocie, tanie waluty, ujemny wzrost gospodarczy. Powodami są - eksportowy model gospodarki oraz globalny przepływ kapitału. Poniżej natomiast zamieszczam zabawne komentarze z forum onet.pl na temat osłabienia polskiej waluty. Jakbym czytał uduchowiony podręcznik do środowiska z XII wieku.


Polowanie na czarownice

Bańka!!! mieliśmy już bańkę internetową, bańkę mieszkaniową, a teraz na naszych oczach pompowana jest bańka walutowa. A najgorsze jest, że ta bańka pompowana jest Waszymi oszczędnościami. Mechanizm jest prosty - trzeba krzyczeć, że złoty się osłabia i nasze pieniądze są coraz mniej warte, a jednocześnie banda oszlołomów przechwala się, ile to już zarobiła na inwestycji w waluty.

~relax

Bardzo dobrze piszesz. Dodam tylko, że osłabienie złotówki podtrzyma wzrost gospodarczy w Polsce. Ta bańka jest na razie korzystna, więc pewnie długo nie potrwa.

~Alek

Należy dodać, że to jest potężna "spekuła". Rośnie nie tylko eurodolar, ale wszystkie inne waluty/: forint , rubel, funt, lit, łat, korona czeska, dolar nowozelandzki, australijski.

~normalny

Czołowe banki inwestycyjne probują odkuć straty w USA na Polaczkach wmawiając, że złoty popłynie i wrzucając kasę na nasz płytki rynek, przy jednoczesnym zapchaniu portfeli futuresami na PLN.

~antyJPMorgus

Dzisiaj to tylko korekta przed odbiciem. Za miesiac zobaczycie euro po 3,15, a funta za 2,5zł ,taka prawda .

~analityk

Ale w Polsce kryzysu nie ma ...Kryzys nas ominął i to jest najważniejsze ...

~Jamicz

Ktoś świadomie miesza wartością złotego W sierpniu zeszłego roku, za 1Euro płacono miedzy 3.20 3.35zł ,teraz jest już prawie 1zł więcej. Należało wtedy kupić dużą kwotę Euro, dziś byłby z tego zysk 1zł od każdego zakupionego Euro. Jaki bank da wam więcej na lokacie niż 10% w stosunku rocznym ? (...) Kto dobrze obserwuje kantory i oficjalne dane z NBP widzi, że złoty jest manewrowany z zewnątrz .

~kwidzynianin

Spekula i tyle. Dziś specjalnie jp morgan wysłał info o zerowym wzroście pkb, żeby zarobić na baranach z Polski.

~jd

A kto do ciężkej ustala kurs walut. Skąd to się bierze i na ile jest wiarygodne, a nie spekulacyjne?

~Misio


No comments:

Post a comment